STEEL AND LOFT

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 20:00

a

Biuro obsługi klienta

575 673 899
info@steelandloft.pl
kuchnia w stylu loft

Pomysły na loftowe blaty kuchenne

Loftowy styl na dobre zagościł w Polsce. Tak, jak wśród Klientów prywatnych najczęściej wykonywaną usługą są zdecydowanie drzwi loftowe lub ścianki loftowe oddzielające przestrzenie życiowe, tak wśród Klientów instytucjonalnych coraz częściej zamówienia są kompleksowe, dotyczą także mebli.

Architektura wnętrz jest mocno rozwojową dziedziną, za którą producenci starają się podążać. O ile ograniczone jest pole do popisu w sypialni czy łazience, o tyle kuchnia zawsze nastręcza najwięcej problemów i daje ogrom możliwości. Popularność wysp kuchennych przeniosła się z gruntu amerykańskiego na europejski, w tym polski. Wyspa kuchenna stała się niejako symbolem życia domowego i towarzyskiego. Ten niezwykle praktyczny element wyposażenia kuchni stał się elementem dekoracyjnym a nawet wizytówką domu.

„LOFTOWE BLATY KUCHENNE – TO ŁAGODNE WYDANIE INDUSTRALNEJ STRONY KUCHNI”

Oprócz standardowych blatów kuchennych wykonanych z drewna czy blatów granitowych, coraz częściej spotyka się blaty typu hiszpańskiego wykonanych ze stali (nogi) oraz kafli (blat). Niezwykle efektowne są wyspy kuchenne wykonane z monolitów drewna, na wzór tych konferencyjnych czy wielkoformatowych stołów do jadalni wykonanych właśnie z monolitu i na stalowych nogach.

kuchnia w stylu loft

Loftowe blaty kuchenne ze stali są świetnym rozwiązaniem dla restauracji, barków czy pomieszczeń użyteczności publicznej. Z uwagi na fakt, iż stal jest wyjątkowo trwałym, odpornym na uszkodzenia mechaniczne i antykorozyjnym materiałem w budownictwie, jest także łatwym w utrzymaniu czystości.

kuchnia w stylu loft

POMYSŁ NA LOFTOWY BLAT KUCHENNY

Dopełnieniem każdej aranżacji w stylu loft jest minimalistyczne w formie oświetlenie wykonane z metalu, szkła lub betonu.

Coraz bliżej lato, a wraz z nim popyt na wszelkiego rodzaju zasłony do loftowych pomieszczeń. W 2021 roku powróci moda na żaluzje drewniane. Hitem stają się także żaluzje stalowe dedykowane już nie tylko Klientom instytucjonalnym lecz także indywidualnym oraz amerykańskie shuttersy. Powierzchnie w stylu loft i industrialnym owszem mają to do siebie, że mają być otwarte, jasne i mocno oświetlone naturalnym światłem, niemniej jednak żaluzje, shuttersy i okiennice będą spełniać rolę ozdobną i praktyczną. Pod warunkiem, iż ich jakość wykonania i styl nie zaburzy ładu jakim rządzi się styl loftowy.