STEEL AND LOFT

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 20:00

a

Biuro obsługi klienta

575 673 899
info@steelandloft.pl

Ścianki loftowe Warszawa

Ścianki loftowe Warszawa – usługa prosto od producenta

 

Ścianka loftowa to zabudowa wykonana z metalu (stali lub aluminium) oraz szkła mająca na celu odgrodzenie powierzchni użytkowych. Metalowe ramy i szkło w nich osadzone stało się niezwykle popularnym i uniwersalnym rozwiązaniem stosowanym w wykończeniu wnętrz. Popularność drzwi i ścianek loftowych wynika ze zmian potrzeb właścicieli nieruchomości na przestrzeni ostatnich lat. Więcej czasu spędzamy w domu, wykonując pracę zdalną. Jednocześnie rynek nieruchomości dyktujący warunki metrażowe jest ukierunkowany na mieszkania niewielkie, jednopokojowe, lofty i studia. Na tak niewielkiej powierzchni wydzielenie np. miejsca do pracy stało się priorytetem. Skoro powstało zapotrzebowanie na wydzielanie powierzchni, podaż usług na takie rozwiązania znacząco się zwiększyła.

 

Będąc producentem ścianek loftowych, drzwi loftowych i mebli w stylu loft staramy się sprostać indywidualnym potrzebom Klientów. Projektujemy, produkujemy i montujemy ścianki praktycznie w każdym pomieszczeniu. Naszym miejscem działania jest Warszawa oraz województwo mazowieckie, choć nie odmawiamy Klientom spoza tego okręgu. Wykonaliśmy duże projekty na terenie Polski oraz za granicą.

 

Funkcjonalność ścianek typu loft pozwala na wiele zastosowań. Najczęściej wykonywanymi zabudowami loftowymi są ścianki dzielące kuchnię z salonem, sypialnię z łazienką oraz hol z salonem. Coraz częściej spotykamy się ze zleceniami tworzenia ścianek służących jako garderoby typu walk-in. Drzwi loftowe natomiast wybierane są przez naszych Klientów do aranżacji łazienek, jako drzwi lub kabiny prysznicowe oraz drzwi do spiżarni lub w garażach.

Ścianki loftowe oprócz swojego uniwersalnego zastosowania są bardzo efektownym elementem wyposażenia nieruchomości. Ze względu na przeszklenie nie zabierają światła jak tradycyjna ściana. Mieszkania są widne i sprawiają wrażenie optycznie większych. Praktyczne zastosowanie zabudowy loftowej to także wspominany już aspekt prywatności.

drzwi-w-stylu-loft

Ścianki loftowe mogą przybierać różną formę i kształt. Mogą to być instalacje sporych rozmiarów od sufitu po podłogę jak również pojedyncze drzwi o standardowych rozmiarach. Jako producenci zabudowań typu loft wykonujemy zawsze na indywidualny wymiar ścianki nie tylko dla sektora prywatnego, ale także komercyjnego, np. do sal konferencyjnych.

drzwi-loft

Drzwi w zabudowaniach loftowych mogą być otwierane tradycyjnie lub suwane, typu barn doors. Wypełnienie między szprosami najczęściej wykonane jest ze szkła. Klient może dokonać wyboru między szkłem bezbarwnym, dymionym oraz barwą mleczną. Alternatywą dla szkła bezpiecznego jest wypełnienie z blachy np. dolnych części ścianek loftowych. Forma zabudowań i podział szprosami może być wykonany w różnych konfiguracjach (poniższa tabela oraz zdjęcia ułatwią wizualizację możliwości). Klasyczny podział szprosów na równe i symetryczne części jest najczęściej wybieraną opcją. Niemniej jednak podejmujemy się wykonawstwa ścianek wedle indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Podobnie w kwestii kolorystyki, możliwe jest pokrycie stalowej ramy każdą barwą, choć najbezpieczniejsza jest czerń RAL 9005 w macie.

 

Ścianki loftowe jak sama nazwa mówi, nawiązują do stylu loftowego. Nie znaczy, że mogą być instalowane tylko w pomieszczeniach o takim charakterze i stylu.

Owszem, koncepcja zaczerpnięta została z amerykańskich pofabrycznych budynków przekształcanych na lokale loftowe i industrialne. W Europie styl ów także odnosi się do hal poprodukcyjnych, gdzie oszklone ścianki odgradzały pomieszczenie kierownicze mające oko na pracowników.

 

Ścianki loftowe ze względu na nowoczesny i elegancki design znajdą zastosowanie w każdym stylu aranżacji wnętrz, od minimalistycznego skandynawskiego, przez chaotyczny eklektyczny, po vintage będącego ukłonem do tradycji. Delikatność formy ścianek loftowych idealnie wkomponuje się nie tylko w każdy styl dekoracji wnętrz ale także w każdy styl budownictwa, od tradycyjnych apartamentów, przez nowoczesne bryły domów jednorodzinnych, po nowatorskie projekty domów z kontenerów.

Zabudowy typu loft to świetna inwestycja. Wiedzą o tym także agencje nieruchomości. Instalacja ścianki, podobnie jak wyspy kuchennej to absolutny wymóg rynku, który znacznie zwiększa szanse sprzedaży lokalu. Mając nieruchomość rynku wtórnego na sprzedaż, warto zainwestować w drzwi loftowe lub ściankę loftową przy jej remoncie by zwiększyć szansę na szybką i owocną transakcję. Warszawa to miasto intensywnej działalności przedsiębiorców którzy remontują i modernizują nieruchomości w celu dalszej odsprzedaży. W ostatnich latach montaż ścianek loftowych i drzwi loftowych w Warszawie to niesłabnący trend.