STEEL AND LOFT

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 20:00

a

Biuro obsługi klienta

575 673 899
info@steelandloft.pl

Drzwi industrialne szklane

Drzwi industrialne szklane to nowy trend. Wykorzystanie materiałów industrialnych w domach i przestrzeni publicznej stało się dość powszechne w ostatnich latach.

Przykładowo drzwi industrialne szklane składające się z eleganckich stalowych ram oraz szkła bezpiecznego są obecnie modne i trend ten ewoluuje w kierunku innych zastosowań niż tylko domowe przeszklenia.

Coraz więcej architektów wnętrz już na etapie wstępnego projektu stosuje drzwi industrialne szklane.

 

Drzwi industrialne ze szkła przez lata były przeznaczone do użytku w budynkach komercyjnych.

 

Ze względu na trend przemysłowy czyli wnętrza w stylu loft, różnica w materiałach budowlanych dla przemysłu i prywatnych przestrzeni jest coraz mniejsza. To w pewnym sensie tłumaczy popularność drzwi industrialnych. Jednak nie są to jedyne powody dla których drzwi industrialne są tak popularne. Wydaje się, że jest to spowodowane ich nieprzeciętną trwałością i solidnością. W czasach gdy większość firm obniża koszty i stara się produkować z jak najtańszych materiałów takich jak plastik czy aluminium, drzwi industrialne szklane są czymś co wyróżnia się na rynku dostępnych materiałów wykończeniowych.

 

W obecnych czasach firmy – manufaktury, które wkładają olbrzymią ilość pracy i wiedzy z zakresu metaloplastyki, spawalnictwa, ślusarstwa to rzadkość.

Większość jest nastawiona na szybki zysk i sprzedaż plastikowych zamienników udających drzwi industrialne.

IMG_3317

Ścianki industrialne szklane mogą mieć różne zastosowanie. Najpopularniejsze zastosowanie ścianek industrialnych szklanych to oczywiście ozdobne przeszklenia wewnętrzne. Jednak ścianki tego typu znajdują zastosowanie jako bramy przemysłowe, ścianki stosowane w zabudowach patio, czy modnych projektach tzw. nowoczesnych stodół. W niektórych przypadkach mogą być również wykorzystywane w biurach, szkołach lub restauracjach, gdzie duże przestrzenie muszą być podzielone na mniejsze pomieszczenia o różnej użyteczności.

Drzwi industrialne szklane Warszawa
Drzwi industrialne szklane. Co należy wiedzieć? Jaka jest cena drzwi w stylu industrialnym oraz termin realizacji zamówienia?

 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że decydując się na tego typu produkt inwestujemy mądrze i na lata.

 

Ceny drzwi industrialnych szklanych oscylują w granicach od 1500 zł do 1700 zł za metr kwadratowy, co wynika z ceny materiałów takich jak stal i szkło oraz ich rzemieślniczego charakteru. Wykonanie drzwi industrialnych nawet najlepszym fachowcom zajmuje dużo czasu z powodu wieloetapowego procesu ich wykonania. Drzwi tego typu są wykonywane w 100 procentach ręcznie. Termin realizacji zależy od wielkości konstrukcji. Jest to zazwyczaj około 4 tygodni w przypadku jednych drzwi. W przypadku zamówień hurtowych termin realizacji jest wydłużony nawet do 8 tygodni. Dlatego warto wziąć pod uwagę okres realizacji zamówienia przy projektach architektonicznych i złożyć je wcześniej.

 

Proces wykonania drzwi industrialnych to pomiary, cięcie metalu, gięcie, spawanie, szlifowanie, wiercenie, malowanie proszkowe, wypalanie,  szklenie i oczywiście montaż. To tylko część z zadań przed którymi stajemy by wykonać drzwi industrialne szklane.

 

Nagrodą są jednak produkty o niepowtarzalnym industrialnym charakterze, którego nie da się uzyskać stosując PCV, aluminium czy inne tanie zamienniki.

 

Drzwi industrialne to połączenie materiałów najwyższej jakości i trwałości: stali i szkła. Efektem końcowym jest minimalistyczna i nowoczesna forma pasująca do każdego stylu i każdego wnętrza. Zastosowań drzwi industrialnych oraz ścianek działowych szklanych w stylu industrialnym może być wiele. Jak powiedział jeden z czołowych światowych projektantów wnętrz, ogranicza nas jedynie wyobraźnia.

Consent management powered by Real Cookie Banner