STEEL AND LOFT

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 20:00

a

Biuro obsługi klienta

575 673 899
info@steelandloft.pl

Drzwi industrialne szklane

Drzwi industrialne szklane to nowy trend. Wykorzystanie materiałów industrialnych w domach i przestrzeni publicznej stało się dość powszechne w ostatnich latach.

Przykładowo drzwi industrialne szklane składające się z eleganckich stalowych ram oraz szkła bezpiecznego są obecnie modne i trend ten ewoluuje w kierunku innych zastosowań niż tylko domowe przeszklenia.

Coraz więcej architektów wnętrz już na etapie wstępnego projektu stosuje drzwi industrialne szklane.

 

Drzwi industrialne ze szkła przez lata były przeznaczone do użytku w budynkach komercyjnych.

 

Ze względu na trend przemysłowy czyli wnętrza w stylu loft, różnica w materiałach budowlanych dla przemysłu i prywatnych przestrzeni jest coraz mniejsza. To w pewnym sensie tłumaczy popularność drzwi industrialnych. Jednak nie są to jedyne powody dla których drzwi industrialne są tak popularne. Wydaje się, że jest to spowodowane ich nieprzeciętną trwałością i solidnością. W czasach gdy większość firm obniża koszty i stara się produkować z jak najtańszych materiałów takich jak plastik czy aluminium, drzwi industrialne szklane są czymś co wyróżnia się na rynku dostępnych materiałów wykończeniowych.

 

W obecnych czasach firmy – manufaktury, które wkładają olbrzymią ilość pracy i wiedzy z zakresu metaloplastyki, spawalnictwa, ślusarstwa to rzadkość.

Większość jest nastawiona na szybki zysk i sprzedaż plastikowych zamienników udających drzwi industrialne.

Ściana loft do kawiarni Warszawa Centrum

Ścianki industrialne szklane mogą mieć różne zastosowanie. Najpopularniejsze zastosowanie ścianek industrialnych szklanych to oczywiście ozdobne przeszklenia wewnętrzne. Jednak ścianki tego typu znajdują zastosowanie jako bramy przemysłowe, ścianki stosowane w zabudowach patio, czy modnych projektach tzw. nowoczesnych stodół. W niektórych przypadkach mogą być również wykorzystywane w biurach, szkołach lub restauracjach, gdzie duże przestrzenie muszą być podzielone na mniejsze pomieszczenia o różnej użyteczności.

Drzwi loftowe wiatrołap Pruszków
Drzwi industrialne szklane. Co należy wiedzieć? Jaka jest cena drzwi w stylu industrialnym oraz termin realizacji zamówienia?

 

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że decydując się na tego typu produkt inwestujemy mądrze i na lata.

 

Ceny drzwi industrialnych szklanych oscylują w granicach od 2000 zł do 2300 zł za metr kwadratowy, co wynika z ceny materiałów takich jak stal i szkło oraz ich rzemieślniczego charakteru. Wykonanie drzwi industrialnych nawet najlepszym fachowcom zajmuje dużo czasu z powodu wieloetapowego procesu ich wykonania. Drzwi tego typu są wykonywane w 100 procentach ręcznie. Termin realizacji zależy od wielkości konstrukcji. Jest to zazwyczaj około 4 tygodni w przypadku jednych drzwi. W przypadku zamówień hurtowych termin realizacji jest wydłużony nawet do 8 tygodni. Dlatego warto wziąć pod uwagę okres realizacji zamówienia przy projektach architektonicznych i złożyć je wcześniej.

 

Proces wykonania drzwi industrialnych to pomiary, cięcie metalu, gięcie, spawanie, szlifowanie, wiercenie, malowanie proszkowe, wypalanie,  szklenie i oczywiście montaż. To tylko część z zadań przed którymi stajemy by wykonać drzwi industrialne szklane.

 

Nagrodą są jednak produkty o niepowtarzalnym industrialnym charakterze, którego nie da się uzyskać stosując PCV, aluminium czy inne tanie zamienniki.

 

Drzwi industrialne to połączenie materiałów najwyższej jakości i trwałości: stali i szkła. Efektem końcowym jest minimalistyczna i nowoczesna forma pasująca do każdego stylu i każdego wnętrza. Zastosowań drzwi industrialnych oraz ścianek działowych szklanych w stylu industrialnym może być wiele. Jak powiedział jeden z czołowych światowych projektantów wnętrz, ogranicza nas jedynie wyobraźnia.