STEEL AND LOFT

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 20:00

a

Biuro obsługi klienta

575 673 899
info@steelandloft.pl

Łazienka w stylu loftowym – zasady aranżacji

Styl loftowy kojarzony jest ze starym budownictwem, wysokimi mieszkaniami na poddaszach przedwojennych kamienic. Niemniej jednak przybywa projektów wzorowanych na lofty w nowych, deweloperskich nieruchomościach. Styl loftowy, nazywany także industrialnym istnieje od lat, choć w Polsce od stosunkowo niedawna. Służy dekoracji wielu przestrzeni w domu, a nawet dotarł do projektów łazienek. Łazienka w stylu loftowym wyróżnia się prostym i funkcjonalnym designem. Najważniejszą kwestią jest użycie szlachetnych materiałów takich jak: lite drewno, kamień, cement, szkło i stal oraz musi dominować ciemna paleta kolorów, szczególnie czerń i szarość. Kombinacja surowych i monochromatycznych materiałów z nowoczesnymi dodatkami tworzy spójną i charakterystyczną formę. Sprawdza się ona idealnie w łazience, pomieszczeniu którego zadaniem jest relaks i odpoczynek.

„CHARAKTERYSTYCZNA ESTETYKA – STONOWANA PALETA KOLORÓW, GEOMETRYCZNE FORMY I NATURALNE MATERIAŁY – ZNAJDUJĄ ODZWIERCIEDLENIE W WIELU OSZAŁAMIAJĄCYCH ARANŻACJACH ŚWIATOWYCH PROJEKTANTÓW WNĘTRZ.”  – Insider.com

W łazienkach w stylu loft czy industrialnym dominują cztery tony kolorystyczne. Kolory ziemi są związane z drewnem, cegłą i miedzią. Czerń i szarość obecne są w betonie, kamieniu i stali. Biel jest z kolei elementem wyposażenia łazienki: toalety, umywalki, wanny i brodzika. Dowolnie możemy eksperymentować z ilością tonów, niemniej jednak nie powinniśmy wychodzić poza ramy wyżej wymienionych barw. W mniejszych łazienkach lepiej użyć więcej bieli by optycznie pomieszczenie powiększyć. W dużych master bathroom możemy pokusić się o większą proporcję czerni i szarości.

W łazienkach loftowych charakteryzujących się monochromatycznością warto zastosować akcenty w postaci złotych i srebrnych dodatków w postaci baterii, lustra i oświetlenia. Jednak bez zbytniej przesady, gdyż styl loftowy wyróżnia się prostymi wzorami i prostą formą. Bardzo dobrym pomysłem na estetyczne wkomponowanie stylu loft jest umieszczenie instalacji wodnej w postaci rur i instalacji elektrycznej w postaci kabli na zewnątrz ścian. Pomalowanie ich na kolor spójny z bateriami czy ramą stalową drzwi prysznicowych jest w takim przypadku kluczowy. Przy takim rozwiązaniu pomieszczenie nawiąże do innego niezwykle popularnego trendu w aranżacjach wnętrz jakim jest vintage. Łączyć go warto z meblami vintage, które charakteryzuje wysoka jakość i niska podatność na zniszczenia.

Meble łazienkowe w stylu loft to głównie kabina prysznicowa oraz szafka pod umywalkę, których konstrukcja jest prosta i szlachetna. Drzwi kabiny prysznicowej to drzwi loftowe wykonane ze stali hartowanej malowanej proszkowo oraz szkła bezpiecznego matowego lub bezbarwnego. Szafka pod umywalkę stanowiąca całość powinna być wykonana ze stalowej ramy i blatu drewnianego lub kamiennego. Kropką nad i z punktu widzenia funkcjonalnego i estetycznego są elementy dekoracyjne w każdej łązience typu loftowego jak wieszaki na ręczniki, uchwyty szafek, kosze, które mogą być wykonane na przykład z rur. Oświetlenie w łazience w stylu loft powinno nie tylko być praktyczne ale nawiązywać do całości. Lampy metalowe lub betonowe z odsłoniętymi kablami spełnią pożądaną rolę. Łazienka w stylu loftowym to jeden z trendów w aranżacji wnętrz w 2021 roku.