STEEL AND LOFT

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 20:00

a

Biuro obsługi klienta

575 673 899
info@steelandloft.pl
styl loftowy

Loftowe rozwiązania – inspiracje dla każdego wnętrza

Projekty loftów często kojarzą się z egzystencją kawalerską, pomieszczeniami, które dawniej nie miały przypisanego przeznaczenia.

W anglojęzycznej nomenklaturze, skąd notabene lofty się wywodzą, loft to tak zwane leftover space. Tłumacząc to na język polski, loftem była bezużyteczna przestrzeń, której długo nikt nie rozumiał jako część mieszkalna i nie adaptował na taki cel. Współczesne lofty to wyszukane lokale przekształcone w dzieło kaprysu i sztuki, gdzie wykorzystany jest każdy zakamarek. Loftowe pomieszczenia są zatem równowagą między sztuki i ekonomią.

„OSOBIŚCIE BARDZO LUBIĘ LOFTY! EKSCYTUJĄCE JEST PRZEBYWANIE NA PODDASZU I SŁUCHANIE ODBIJAJĄCYCH SIĘ KROPLI DESZCZU”

Lofty zyskują na atrakcyjności wśród młodej, spełniającej się zawodowo i niezależnej finansowo części społeczeństwa na całym świecie. Loftowe rozwiązania aranżacyjne polegają na oddzieleniu przestrzeni funkcjonalnych poprzez użycie mebli oraz przegród szklanych w formie ścianek loftowych. Pierwszym przykładem jest OTWARTA KUCHNIA oddzielona od salonu za pomocą wysokiej wyspy kuchennej lub baru z hokerami. Częstym rozwiązaniem jest użycie jako blatu kuchennego monolitu drewna lub naturalnego kamienia.

Loftowe rozwiązania to nie tylko meble i dodatki, ale także nieszablonowe pomysły. Loftowy styl kojarzony jest z wysokimi pomieszczeniami i niekoniecznie dużym metrażem. Dla podkreślenia unikatowości tych cech niezbędne będzie użycie konstrukcji w postaci FILARÓW żelbetonowych lub stalowych czy podwieszanego SUFITU z belkami stalowymi.

Styl loftowy charakteryzuje się minimalizmem. MINIMALIZM kolorystyczny ograniczony jest w loftach do barw natury. Dominująca jest tu biel, czerń, szarość i drewno. Minimalizm mebli, czyli czym ich mniej tym lepiej lecz najlepszej jakości i tylko z naturalnych materiałów. Hitem są stoły z monolitów na stalowych nogach, które perfekcyjnie wkomponują się w stylistykę loftów czy unikatowe w formie stoliki kawowe. Industrialny styl to także minimalizm materiałów. Lofty lubią odkryte ściany do cegły, betonowe lub imitujące go podłogi oraz stalowe akcesoria: oświetlenie, ramy luster oraz drzwi loftowe ze szkła i stali.