STEEL AND LOFT

Jesteśmy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 20:00

a

Biuro obsługi klienta

575 673 899
info@steelandloft.pl

Kuchnia w stylu loftowym – wnętrze z charakterem

Kuchnia w stylu loftowym to jeden z trendów na 2021 rok. Kuchnia w każdym domu to centrum życia rodziny. Powinna być zatem tak funkcjonalna jak i estetyczna. Najmodniejsze kuchnie w 2021 roku winny spełniać kilka założeń.

Po pierwsze, MINIMALIZM. Dotyczy to określonej palety barw, prostoty formy i umiaru w dodatkach. Jego źródeł należy szukać w japońskiej harmonii i skandynawskiej prostolinijności. Minimalistyczna kuchnia nie musi być zimna, jak dawne industrialne wnętrza, nie musi być bez wyrazu, jak kojarzą się monochromatyczne wnętrza. Minimalizm w kolorze dotyczy głównie czerni, szarości i naturalnej barwy drewna. Ciemne, wręcz czarne fronty szafek nie wychodzą z mody i są najbardziej pożądane w unikalnych i eleganckich kuchennych projektach. Czarny dąb stał się najbardziej pożądanym materiałem dekoracyjnym dekady a stalowe drzwi loftowe najbardziej pożądanym elementem dekoracyjnym ostatnich lat. Minimalizm formy dotyczy braku przesadnego wzornictwa, gładkich i eleganckich kształtów a przede wszystkim najwyższej jakości surowca. W minimalistycznej kuchni forma podąża za funkcją.

„STYL INDUSTRIALNY: AUTENTYCZNE PIĘKNO”

„KUCHNIA W STYLU LOFT: WNĘTRZE Z CHARATEREM”

Po drugie, FUNKCJONALNOŚĆ. Nie ma większej przyjemności w życiu, jak otaczać się pięknymi rzeczami. A gdy są ona użyteczne to osiągamy pełną satysfakcję. Dlatego najpiękniejsze kuchenne projekty łączą w sobie te dwie cechy: funkcjonalność i piękno. Piękno nierozerwalnie łączy się z jakością, jakością materiałów oraz wykonania. Efekt jest do osiągnięcia przy umiarkowanym nakładzie finansowym z uwagi na fakt, iż na rynku budowlanym jest olbrzymi wybór produktów.

loftowe wnętrza

Po trzecie, NATURALNOŚĆ. Kolory natury w aranżacjach kuchni w 2021 to tak zwany must have. Drewno, kamień, beton, stal, szkło to naturalne surowce, które będą najchętniej wykorzystywane w wykończeniu kuchni w najbliższych latach.

Po czwarte, otwarta i jasna PRZESTRZEŃ. Otwarte kuchnie, połączone z salonem czy jadalnią wciąż zyskują na znaczeniu. To nie te czasy, gdy kuchnia była szczelnie zamkniętym pomieszczeniem. Dziś, gdy życie towarzyskie toczy się w kuchni, wymogiem stało się poszerzenie jej i połączenie z salonem. Umieszczenie ścianki loftowej przesuwanej lub drzwi loftowych wahadłowych umożliwi uzyskanie tak efektu prywatności jak i otwartej przestrzeni.

Po piąte, WYSPA KUCHENNA wykonana z monolitu. Wyspa stała się nie tylko nieodzownym elementem każdej modnej kuchni. Wykonana z monolitu drewna lub kamienia doda każdej mieszkalnej powierzchni charakteru i szyku.